Piękna niedziela 24 czerwca 2012 r. upłynęła w Górznie pod znakiem dobrej zabawy, sportu i rozrywki. Zorganizowany po raz drugi „Dzień Górzna” zgromadził rzesze mieszkańców Gminy Górzno oraz powiatu. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek oraz Restauracja „Galaktyka”.
Patronat honorowy objął Wójt Gminy Waldemar Sabak oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Skwarek. Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie.
Na uczestników imprezy, zarówno tych małych, jak i dużych czekało wiele atrakcji. Fani piłki nożnej mogli obserwować zmagania drużyn biorących udział w Mistrzostwach Gminy w piłce nożnej. Ponadto wszyscy chętni mogli wziąć udział w biegu o Puchar Wójta Gminy. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i dorośli.Duże zainteresowanie wśród publiczności wzbudziła konkurencja sportowa pn. „współzawodnictwo sołectw na wesoło”. Zadaniem 6-osobowych zespołów było m.in. przeciąganie liny, bieg w worku oraz bieg w „potrójnych spodniach”. Nie zabrakło zabawnych sytuacji. Pomimo upadków i upału uczestnicy dawali z siebie wszystko. Zwyciężyła drużyna z Potasznik.
Gorące brawa od publiczności otrzymały panie prezentujące ubrania firmy „EMMA” sp. j. z Górzna Kolonii. W strojach własnej kolekcji zaprezentowały się także właścicielki firmy – Małgorzata Świątkiewicz-Sobiecka oraz Krystyna Różyc. Na scenie wystąpili w strojach regionalnych i zaśpiewały kilka ludowych piosenek uczniowie filialnej Szkoły Podstawowej z Wólki Ostrożeńskiej. Ponadto można było podziwiać umiejętności wokalne Małgorzaty Przybysz, Wiktorii Duckiej, Karoliny Solarczyk, Justyny Kałaski, Kasi Ziomek i Moniki Zuchniak. Z choreografią wzorowaną na Michaelu Jacksonie wystąpił, podobnie jak w zeszłym roku, Krzysztof Makulec.
Bieg uliczny o Puchar Wójta Gminy – klasyfikacja:
Dorośli - kobiety:
I miejsce – Buława Katarzyna
Dorośli – mężczyźni:
I miejsce – Lis Michał
II miejsce – Piętka Krzysztof
III miejsce – Zając Mariusz
Gimnazjum – dziewczęta:
I miejsce – Parzyszek Aleksandra
II miejsce – Talarek Joanna
III miejsce – Rusak Marlena
Gimnazjum – chłopcy:
I miejsce – Kowalczyk Szymon
II miejsce - Trzpil Bartosz
III miejsce – Gruszczyński Daniel
Szkoła Podstawowa – dziewczęta:
I miejsce – Zając Katarzyna
II miejsce – Talarek Zuzanna
III miejsce – Talarek Aneta
Szkoła podstawowa – chłopcy
I miejsce – Ziomek Kacper
II miejsce – Gora Tomasz
III miejsce – Zuchniak Łukasz
Klasyfikacja Mistrzostw Gminy w piłce nożnej:
I miejsce – Górzno Kolonia
II miejsce – Goździk
III miejsce – Chęciny
IV miejsce – Samorządki
V miejsce – Reducin
VI miejsce – Unin
VII miejsce – Górzno
VIII miejsce - Łąki
Najlepszym bramkarzem został Adam Mucha z drużyny Górzno Kolonia, natomiast najlepszym strzelcem Rafał Sobczyński.
Klasyfikacja konkurencji „Współzawodnictwo sołectw na wesoło”:
I miejsce – Potaszniki – 11 pkt
II miejsce – Łąki – 10 pkt
III miejsce – Samorządki – 7 pkt
IV miejsce – Górzno i Mierżączka – 6 pkt
V miejsce – Gąsów – 5 pkt
VI miejsce – Chęciny – 3 pkt


