Święto Pluszowego Misia

25 listopada w „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia” miłośnicy pluszaków – uczniowie dwóch klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Górznie pod opieką Pań: Karoliny Pielak i Joanny Makulec odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną, aby wysłuchać edukacyjnej bajki o misiach T. Corderoy zatytułowanej „To moje”. Następnie uczniowie obejrzeli wystawkę pluszowych misiów i książek o misiach.

Czytaj więcej

„Mała książka – wielki człowiek”

Na przełomie września i października 2019 r. bibliotekę gminną odwiedzili uczniowie dwóch klas „O” miejscowej szkoły. Panie: Karolina Pielak i Joanna Makulec zabrały swoich podopiecznych do biblioteki, aby „zerowiaki” zapoznały się z kampanią „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Uczniowie po zapoznaniu się z prowadzoną akcją wysłuchali  bajeczki o pomaganiu zatytułowanej: „O chorym bocianku” R. Nadobnik-Piętka.

Czytaj więcej

80 rocznica II wojny światowej

W tym roku minęła 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń, dzięki zaangażowaniu Pani Elżbiety Sabak- kierownika świetlicy, w miesiącu wrześniu Gminną Bibliotekę Publiczną w Górznie czterokrotnie odwiedzały grupy uczniów świetlicy szkoły podstawowej.   Podczas pierwszej wizyty  uczniowie oglądając wystawkę książkową pod hasłem: „Nigdy więcej wojny” wysłuchali  pogadanki  Pani Sabak dotyczącej obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Kolejne grupy poza oglądaniem wystawki  uczestniczyły  we wspólnym głośnym czytaniu opowiadań ze zbioru patriotycznych opowieści  Joanny i Jarosława Szarków „Kocham Polskę”. Były to opowieści o młodych bohaterach, niejednokrotnie oddających życie za Ojczyznę. Dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się losom  wojennych bohaterów. Spotkania z uczniami świetlicy były prawdziwą lekcją patriotyzmu.

Narodowe Czytanie w Górznie

W dniu 9 września 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie we współpracy z biblioteką szkolną włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainicjowaną w 2012 r. przez Prezydenta Andrzeja Dudę i jego współmałżonkę. W ósmą rocznicę prowadzonej akcji  Para Prezydencka zaproponowała do czytania 8 polskich nowel.

Czytaj więcej