„Mała książka – wielki człowiek”

Na przełomie września i października 2019 r. bibliotekę gminną odwiedzili uczniowie dwóch klas „O” miejscowej szkoły. Panie: Karolina Pielak i Joanna Makulec zabrały swoich podopiecznych do biblioteki, aby „zerowiaki” zapoznały się z kampanią „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Uczniowie po zapoznaniu się z prowadzoną akcją wysłuchali  bajeczki o pomaganiu zatytułowanej: „O chorym bocianku” R. Nadobnik-Piętka.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie w Górznie

W dniu 9 września 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie we współpracy z biblioteką szkolną włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainicjowaną w 2012 r. przez Prezydenta Andrzeja Dudę i jego współmałżonkę. W ósmą rocznicę prowadzonej akcji  Para Prezydencka zaproponowała do czytania 8 polskich nowel.

Czytaj więcej

Wakacyjne ognisko po raz 27

Tegoroczne wakacyjne ognisko dla czytelników Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie zorganizowała już po raz 27. W każdym kolejnym roku gromadzi się coraz więcej chętnych do wspólnego grillowania. Współorganizatorem wakacyjnego wypoczynku była Świetlica Szkoły Podstawowej w Górznie pod  kierownictwem  Pani Elżbiety Sabak. Ognisko było zwieńczeniem cyklu zajęć rekreacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez opiekunów świetlicy, połączonych z aktywnym wypoczynkiem najmłodszych uczniów w ramach kolejnej edycji „Wakacji ze świetlicą”.

Czytaj więcej

Kodowanie z robotami Photon

W dniu 16 maja 2019 r. po eliminacjach konkursowych w Gminnej bibliotece Publicznej w Górznie Pani Ewa Nowicka – Instruktor Miejsko -Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty z nauki programowania z robotami Photon dla uczniów ze Świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie.

Czytaj więcej

Gminne majowe recytacje 2019

Corocznym zwyczajem w maju spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górznie uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy, uczestnicząc w kolejnym gminnym etapie organizowanego już od 36 lat Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.  Swe umiejętności w dniu 16 maja 2019 r. zaprezentowało 17 recytatorów wytypowanych podczas eliminacji szkolnych.

Czytaj więcej

„Tydzień Bibliotek” 2019 w Górznie

W poniedziałek 6 maja 2019 r. grupa „Krasnoludków” z Przedszkola w Górznie pod opieką Pani Iwony Gory,  Izabeli Gałkowskiej i Anny Prusińskiej odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Górznie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się  ze zbiorami dla najmłodszych czytelników i bawiły się w bibliotecznym kąciku zabaw. Tak rozpoczął się „Tydzień Bibliotek” z górzeńskimi przedszkolakami.

Czytaj więcej