Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie

Informacja o dofinansowaniu

Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie w ramach realizacji zadania

 „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0 

 otrzymała w 2021 r. dotację  w wysokości 9 500.000 zł. Pozyskane środki finansowe Dofinansowano ze Środków Finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Zakupiono ogółem 463 książki, w tym: 100 wydawnictw popularnonaukowych,

168- pozycji z literatury pięknej dla dorosłych

 oraz 195 książek dla dzieci i młodzieży.

Informacja o realizacji programu “Kraszewski. Komputery dla szkół”

Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: zestaw komputerowy (komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem) oraz tablicę interaktywną- zestaw.

Koszt ogółem zadania wynosił 13623,96 zł, z tego zł dofinansowania 11577,64 z Instytutu Książki.

Ferie z teatrem

W pierwszym tygodniu ferii 12 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górznie gościła grupa teatralna KRAK-ART z Krakowa, wystawiając dla najmłodszych czytelników interaktywną sztukę pt. „Książę i żebrak”.

Czytaj więcej

Podróż do Krainy Świętego Mikołaja

7 grudnia był dla najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie dniem pełnym wrażeń i emocji. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się w niezwykłą podróż poprzez Magiczne Krainy, aby znaleźć drogę do Świętego  Mikołaja. Animatorką zajęć była Śnieżynka, która rozpoczęła spotkanie wspólną zabawą, wprowadzając maluchów w magiczny świat . Następnie wszyscy uczestnicy mikołajkowego spotkania wędrowali poprzez niezwykłe krainy, po drodze wykonują różne zadania. Dzieci dekorowały bombki na choinkę, karty świąteczne, ozdabiały pierniczki przygotowane przez świetlicę szkolną oraz wspólnie ze Śnieżynką przygotowały sztuczny śnieg. Każda zdobyta Kraina  otwierała drogę do następnej, a jednocześnie przybliżała do spotkania ze Świętym Mikołajem. Zwieńczeniem niezwykłych starań dzieciaków było spotkanie z Siwym Staruszkiem – Mikołajem, który każdemu maluchowi  wręczył prezent.

Czytaj więcej