Spisz się przez Internet i wygraj samochód!

Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe. Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

Czytaj więcej

Ferie z teatrem

W pierwszym tygodniu ferii 12 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górznie gościła grupa teatralna KRAK-ART z Krakowa, wystawiając dla najmłodszych czytelników interaktywną sztukę pt. „Książę i żebrak”.

Czytaj więcej

Podróż do Krainy Świętego Mikołaja

7 grudnia był dla najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie dniem pełnym wrażeń i emocji. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się w niezwykłą podróż poprzez Magiczne Krainy, aby znaleźć drogę do Świętego  Mikołaja. Animatorką zajęć była Śnieżynka, która rozpoczęła spotkanie wspólną zabawą, wprowadzając maluchów w magiczny świat . Następnie wszyscy uczestnicy mikołajkowego spotkania wędrowali poprzez niezwykłe krainy, po drodze wykonują różne zadania. Dzieci dekorowały bombki na choinkę, karty świąteczne, ozdabiały pierniczki przygotowane przez świetlicę szkolną oraz wspólnie ze Śnieżynką przygotowały sztuczny śnieg. Każda zdobyta Kraina  otwierała drogę do następnej, a jednocześnie przybliżała do spotkania ze Świętym Mikołajem. Zwieńczeniem niezwykłych starań dzieciaków było spotkanie z Siwym Staruszkiem – Mikołajem, który każdemu maluchowi  wręczył prezent.

Czytaj więcej

Święto Pluszowego Misia

25 listopada w „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia” miłośnicy pluszaków – uczniowie dwóch klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Górznie pod opieką Pań: Karoliny Pielak i Joanny Makulec odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną, aby wysłuchać edukacyjnej bajki o misiach T. Corderoy zatytułowanej „To moje”. Następnie uczniowie obejrzeli wystawkę pluszowych misiów i książek o misiach.

Czytaj więcej