Ferie z teatrem

W pierwszym tygodniu ferii 12 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górznie gościła grupa teatralna KRAK-ART z Krakowa, wystawiając dla najmłodszych czytelników interaktywną sztukę pt. „Książę i żebrak”.

Czytaj więcej

Podróż do Krainy Świętego Mikołaja

7 grudnia był dla najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie dniem pełnym wrażeń i emocji. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się w niezwykłą podróż poprzez Magiczne Krainy, aby znaleźć drogę do Świętego  Mikołaja. Animatorką zajęć była Śnieżynka, która rozpoczęła spotkanie wspólną zabawą, wprowadzając maluchów w magiczny świat . Następnie wszyscy uczestnicy mikołajkowego spotkania wędrowali poprzez niezwykłe krainy, po drodze wykonują różne zadania. Dzieci dekorowały bombki na choinkę, karty świąteczne, ozdabiały pierniczki przygotowane przez świetlicę szkolną oraz wspólnie ze Śnieżynką przygotowały sztuczny śnieg. Każda zdobyta Kraina  otwierała drogę do następnej, a jednocześnie przybliżała do spotkania ze Świętym Mikołajem. Zwieńczeniem niezwykłych starań dzieciaków było spotkanie z Siwym Staruszkiem – Mikołajem, który każdemu maluchowi  wręczył prezent.

Czytaj więcej

Święto Pluszowego Misia

25 listopada w „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia” miłośnicy pluszaków – uczniowie dwóch klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Górznie pod opieką Pań: Karoliny Pielak i Joanny Makulec odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną, aby wysłuchać edukacyjnej bajki o misiach T. Corderoy zatytułowanej „To moje”. Następnie uczniowie obejrzeli wystawkę pluszowych misiów i książek o misiach.

Czytaj więcej

„Mała książka – wielki człowiek”

Na przełomie września i października 2019 r. bibliotekę gminną odwiedzili uczniowie dwóch klas „O” miejscowej szkoły. Panie: Karolina Pielak i Joanna Makulec zabrały swoich podopiecznych do biblioteki, aby „zerowiaki” zapoznały się z kampanią „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Uczniowie po zapoznaniu się z prowadzoną akcją wysłuchali  bajeczki o pomaganiu zatytułowanej: „O chorym bocianku” R. Nadobnik-Piętka.

Czytaj więcej