Wakacyjne ognisko po raz 27

Tegoroczne wakacyjne ognisko dla czytelników Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie zorganizowała już po raz 27. W każdym kolejnym roku gromadzi się coraz więcej chętnych do wspólnego grillowania. Współorganizatorem wakacyjnego wypoczynku była Świetlica Szkoły Podstawowej w Górznie pod  kierownictwem  Pani Elżbiety Sabak. Ognisko było zwieńczeniem cyklu zajęć rekreacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez opiekunów świetlicy, połączonych z aktywnym wypoczynkiem najmłodszych uczniów w ramach kolejnej edycji „Wakacji ze świetlicą”.

Na ten dzień organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla uczestników imprezy.

Po wstępnej prelekcji prowadzonej przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Powiatowej Policji w Garwolinie asp. Szt. Tadeusz Grzegorczyka, dotyczącej bezpieczeństwa dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku, odbył się pokaz Magika, który rozbawił do łez wszystkich zebranych .

Uczestnicy wakacyjnej imprezy mieli możliwość brać udział w spektakularnych eksperymentach laboratoryjnych, pokazach baniek mydlanych, czy też malowaniu twarzy. Chętni mogli wybrać przejażdżki mechanicznymi konikami oraz quadami. Na najmłodszych czekały też dmuchane zjeżdżalnie i basen z piłeczkami. Niemałą atrakcją były spacerujące postacie bajkowe ze znanego dzieciom  Psiego Patrolu, które zabawiały maluchów i wręczały pamiątkowe balony.

Wśród atrakcji nie sposób pominąć jeżdżące roboty Photony, z którymi przyjechała na nasze ognisko Instruktor Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Garwolinie Pani Ewa Nowicka. Zabawa z robotami była wspaniałą lekcją z kodowania, a jednocześnie dawką wielu emocji i znakomitej zabawy.

Jak co roku nagrodzeni byli najaktywniejsi młodzi czytelnicy otrzymując nagrody książkowe bądź drobne upominki oraz dyplomy. Maluchy dodatkowo otrzymały od Pani Łucji Szewczyk- Prezesa TPD zestaw piłek do kącika zabaw oraz słodkie lizaki.

Tegoroczne ognisko zaznaczyło się w sposób szczególny w pamięci zebranych. W tym dniu odchodząca na emeryturę dyrektor biblioteki Pani Halina Sekuła ze wzruszeniem dziękowała wszystkim zebranym za aktywny udział w corocznych imprezach i zaangażowanie w rozwój czytelnictwa w naszej gminie. Na ręce Pani Haliny spłynęły również podziękowania za 40 lat ofiarnej pracy w naszym środowisku. Dziękowali:  kierownik świetlicy Pani Elżbieta Sabak wraz z czytelnikami, Wójt Gminy Waldemar Sabak wraz z Przewodniczącym Rady Krzysztofem Skwarkiem, Pani Katarzyna Kurach kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Prezes TPD w Górznie – Łucja Szewczyk.

Sponsorami wakacyjnej imprezy byli: Wójt Gminy i Przewodniczący  Rady w Górznie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Państwo Kamila i Krzysztof Sabakowie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek.

 Dzięki sponsorom dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano  oprócz wspomnianych atrakcji smaczne kiełbaski grillowane już od lat przez Pana Krzysztofa Skwarka- Przewodniczącego Rady Gminy Górzno przy współudziale Pani Beaty Makulec pracownicy szkoły, oraz stoisko z watą cukrową,  słodycze i napoje.

Wszystkim organizatorom i sponsorom imprezy serdecznie dziękujemy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *