Narodowe Czytanie w Górznie

W dniu 9 września 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie we współpracy z biblioteką szkolną włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainicjowaną w 2012 r. przez Prezydenta Andrzeja Dudę i jego współmałżonkę. W ósmą rocznicę prowadzonej akcji  Para Prezydencka zaproponowała do czytania 8 polskich nowel.

Biblioteka spośród wskazanych utworów wybrała „Katarynkę” B. Prusa   i zaprosiła na spotkanie uczniów klasy IV szkoły podstawowej w Górznie. Nowela ta jest dla młodego odbiorcy drogowskazem jak żyć i jakimi wartościami w życiu należy się kierować. Uczy wrażliwości na ludzką krzywdę, oraz rozbudza pamięć o naszej historii.

Lektorami tegorocznego czytania byli: Sekretarz Urzędu Gminy w Górznie Pani Katarzyna Ochnik, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Pani Agnieszka Rudnik, Kierownik świetlicy szkolnej Pani Elżbieta Sabak, polonistka i bibliotekarka szkolna Pani Urszula Rusak, bibliotekarka Jadwiga Rybicka, oraz uczniowie kl. VIII miejscowej szkoły: Amelia Szpicka i Igor Talarek.

Wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się we wspólne czytanie oraz młodym słuchaczom organizatorzy serdecznie dziękują.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *