Ogólnopolska kampania „Z książką na start”

„Jagódki„ i „Pszczółki” z miejscowego przedszkola  odwiedziły w piątek 12 września gminną bibliotekę. Powodem wizyty było zapoznanie maluchów z projektem  Z  książka na start i zachęcenie  najmłodszych do udziału w ogólnopolskiej  kampanii „Mała książka – wielki człowiek” .

Inicjatorkami akcji przedszkolnej były wychowawczynie – Panie:  Agnieszka Choina, Ewa  Stępień oraz Wioleta Mucha. Dzieci po wysłuchaniu  krótkiej pogadanki poprowadzonej przez bibliotekarkę, dotyczącej udziału w projekcie bawiły się w kąciku zabaw. Grupa Pszczółek dodatkowo wysłuchała  krótkiej bajeczki „Marysia na placu zabaw”, uczącej maluchów zasad bezpieczeństwa podczas zabawy.

W dniu 17 września biblioteka gościł grupę „Motylki” pod opieką Pani Małgorzaty Mikowskiej. Przedszkolaki podobnie jak poprzednie grupy zapoznały się z prowadzoną przez bibliotekę  akcją, a następnie w skupieniu słuchały czytanej przez bibliotekarkę edukacyjnej bajeczki „Marysia nadąsana złośnica”. Nagrodą dla maluchów była zabawa w basenie z piłeczkami oraz w kąciku zabaw.

Panie przedszkolanki  po powrocie do przedszkola, o prowadzonej przez bibliotekę kampanii poinformowały pozostałe grupy przedszkolne i rodziców. Biblioteka dziękuje Paniom za zaangażowanie i otwartość na współpracę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *