Podróż do Krainy Świętego Mikołaja

7 grudnia był dla najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie dniem pełnym wrażeń i emocji. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się w niezwykłą podróż poprzez Magiczne Krainy, aby znaleźć drogę do Świętego  Mikołaja. Animatorką zajęć była Śnieżynka, która rozpoczęła spotkanie wspólną zabawą, wprowadzając maluchów w magiczny świat . Następnie wszyscy uczestnicy mikołajkowego spotkania wędrowali poprzez niezwykłe krainy, po drodze wykonują różne zadania. Dzieci dekorowały bombki na choinkę, karty świąteczne, ozdabiały pierniczki przygotowane przez świetlicę szkolną oraz wspólnie ze Śnieżynką przygotowały sztuczny śnieg. Każda zdobyta Kraina  otwierała drogę do następnej, a jednocześnie przybliżała do spotkania ze Świętym Mikołajem. Zwieńczeniem niezwykłych starań dzieciaków było spotkanie z Siwym Staruszkiem – Mikołajem, który każdemu maluchowi  wręczył prezent.

 Impreza mogła się odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Górzno oraz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek.

Biblioteka składa serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie w organizację imprezy i współpracę kierownikowi Świetlicy Szkolnej- Pani Elżbiecie Sabak  wraz z pracownikami, oraz pracownikom Przedszkola w Górznie na czele z Panią Dyrektor Moniką Błażejczyk .