„Tydzień Bibliotek” 2019 w Górznie

W poniedziałek 6 maja 2019 r. grupa “Krasnoludków” z Przedszkola w Górznie pod opieką Pani Iwony Gory,  Izabeli Gałkowskiej i Anny Prusińskiej odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Górznie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się  ze zbiorami dla najmłodszych czytelników i bawiły się w bibliotecznym kąciku zabaw. Tak rozpoczął się “Tydzień Bibliotek” z górzeńskimi przedszkolakami.

W dniu 7 maja 2019 r. w Publicznym Przedszkolu w Górznie rozpoczęła się akcja czytelnicza “Cała Polska czyta dzieciom”. W tym dniu na zaproszenie Pani Dyrektor Moniki Błażejczyk Halina Sekuła z Gminnej Biblioteki w Górznie przeczytała przedszkolakom opowiadanie “Basia i biblioteka” Z. Staneckiej i M. Oklejak. Czytanie połączone było z nagrodzeniem dzieci, które wspólnie z rodzicami wykonały własne książeczki, biorąc udział w projekcie „moja książeczka” Po pogadance o poszanowaniu zabawek i dzieleniu się zabawkami z innymi dziećmi przedszkolaki wybrały imię “Ludwiczek” dla swojego nowego misia pluszowego. Pani dyrektor Monika Błażejczyk uroczyście przy wszystkich nadała misiowi imię “Ludwiczek”.

W dniu 8 maja Dyrektor Biblioteki uczestniczyła w uroczystym powiatowym Dniu Bibliotekarza w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

W kolejnym dniu akcji czytelniczej “Cała Polska czyta dzieciom” w górzeńskim przedszkolu, zorganizowanej dzięki niezwykłemu zaangażowaniu dyrekcji i pracowników przedszkola gościem specjalnym  był Jakub Wesołowski, znany między innymi z seriali „Na Wspólnej”, „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Alex”. Aktor odwiedził placówkę w środę 8 maja i przeczytał dzieciom książkę Sylwii Wojciechowskiej “Nowy dom misia Ludwiczka”, wpisując się w projekt edukacyjny promujący postawy poszanowania zabawek w który bardzo aktywnie włączyło się Publiczne Przedszkole w Górznie. W spotkaniu z aktorem uczestniczył wójt gminy Górzno Waldemar Sabak z małżonką Elżbietą Sabak. Na pamiątkę pobytu w Górznie Jakub Wesołowski otrzymał upominki od wójta gminy a od dzieci przedszkolnych swój portret i inne upominki będące podziękowaniem za wspaniałą postawę bezinteresownej edukacji górzeńskich milusińskich.

W dniu 9 maja 2019r. w Przedszkolu w Górznie w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” i „Tygodnia Bibliotek”  zorganizowano spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Panią Anielą Cholewińską-Szkolik. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie klas “0” z miejscowej podstawówki. Pani Aniela spotkała się z dziećmi na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie. Przedszkolaki i „zerowiaki” bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z Panią Anielą, która w podziękowaniu otrzymała od małych artystów Piotrka Latuszka i Karoliny Wachnickiej 2 portrety. Pisarka podarowała młodym artystom swoje książki z dedykacją i autografem. Pisarka długo jeszcze po spotkaniu podpisywała książki i pamiątkowe dyplomy.

W piątkowe popołudnie 10 maja 2019 r. uczniowie ze świetlicy  Szkoły Podstawowej w Górznie pod opieką Kierownik Świetlicy Pani Elżbiety Sabak i Pedagog Pani Doroty Aniszewskiej-Konieckiej odwiedzili gminną bibliotekę w ramach “Tygodnia Bibliotek”. Pani Dorota przeczytała opowiadanie “Franklin czyta kolegom” i na jego postawie przeprowadziła wspaniałą edukację czytelniczą dla uczestników tego spotkania. Po części edukacyjnej uczniowie bawili się w kąciku zabaw.

Wszystkie te działania wpisują się w nowoczesną i ciekawą edukację czytelniczą mieszkańców już od najmłodszych lat, wspomagającą ich wszechstronny rozwój.

Gorące podziękowania należą się  dyrekcji i nauczycielom przedszkolnym i szkolnym za tak wszechstronną edukację dzieci i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat.

Gorące podziękowania należą się  dyrekcji i nauczycielom przedszkolnym i szkolnym za tak wszechstronną edukację dzieci i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.