Drukuj

Tradycją stało się już, że na zakończenie wakacji organizowany jest wyjazd dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Górzno przez Samorząd Gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Górznie.

W dniu 28 sierpnia 2018 r. bardzo dzielnie i w atmosferze radości dzieci wraz z opiekunami spędzili czas na całodniowym wyjeździe do „Farmy Iluzji”.

Park Rozrywki wybudowany został we wsi Mościska, koło Woli Życkiej, na przepięknej, kilkuhektarowej działce o urozmaiconej rzeźbie terenu, otoczonej z trzech stron gęstymi lasami.

Przekraczając bramę tego urokliwego miejsca uczestnicy wycieczki stali się częścią niezwykłego świata. Przez kilka godzin, przy sprzyjającej pogodzie, korzystali z atrakcji czekających na Małych i Dużych. Już na wstępie zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Można było dostrzec wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne tajemnic.

Ciekawym przeżyciem dla wycieczkowiczów było m. in. wejście do Latającej Chaty Tajemnic - drewnianego domku, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi oraz wędrowanie po labiryncie luster, który ma setki niekończących się korytarzy. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu.  Dzieci bawiły się lewitującymi piłeczkami, poznawały tajemnice fizyki w lasku doświadczeń, zaglądali do studni nieskończoności. Wiele emocji wzbudziło przejście Tunelem Zapomnienia - gdzie odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi. Natomiast w „Bajkowym Pałacu Cieni” można było odbić swój cień oraz odgadnąć jakie baki przedstawiały dioramy.

Ciekawym doświadczeniem była przeprawa tratwami na drugi brzeg. Dodatkowo można było do woli bawić się na polu dmuchańców i na drewnianym placu zabaw. Najmłodsze dzieci zachwycone były wizytą w zagrodzie króliczków, stajni kucyka „czarusia” i jego przyjaciółki „księżniczki”.

Atrakcją wycieczki było szukanie wyjścia z wiklinowego labiryntu pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli.

Po wyczerpującym zwiedzaniu dla wszystkich uczestników wycieczki przygotowano ciepły posiłek- pieczone kiełbaski oraz napoje. Dla wytchnienie od słońca chętni mogli skorzystać z brodzika i zjeżdżalni wodnych .

Podczas wizyty była okazja zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi.

To była wspaniała wyprawa, z której uczestnicy przywieźli pamiątki, zdjęcia i bardzo miłe wspomnienia.

Organizacja wycieczki była współfinansowana przez Gminę Górzno.