Szkolne 2012-2013 095W dniach 7 i 9 grudnia na Sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Górznie zostały rozegrane XI Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym o puchar Wójta Gminy Górzno. Jak co roku zawody cieszyły dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej społeczności.

W piątek do walki przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku do walki stanęła rekordowa liczba uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy, tj. Samorządek, Unina, Łąk i Górzna, razem ok. 70 zawodników.

3. Kowalski Bartek – Unin

Wszyscy pozostali to uczniowie szkoły podstawowej   i gimnazjum w Górznie.

W niedzielę 9 grudnia do walki przystąpili dorośli mieszkańcy. W zawodach wzięły udział 4 panie i 11 mężczyzn. Kobiety rywalizowały systemem „każdy z każdym”, zaś mężczyźni 2 etapy zawodów rozegrali systemem grupowym, następnie czterech najlepszych rozegrało półfinały, z których zwycięzcy walczyli o I miejsce, a przegrani o III.

3. 3.Łubian Kamil – wszyscy mieszkańcy Górzna

Jak się okazało wszyscy trzej panowie startowali od początku w każdych zawodach. Kamil wygrał pierwsze, które odbyły się w 2002 r. będąc uczniem klasy III szkoły podstawowej, Łukasz będąc uczniem szkoły średniej, a pan Marek był III wśród mężczyzn.

Zawody zorganizowali opiekunowie Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie, a nagrody ufundował i osobiście wręczył zwycięzcom Wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak.