Tradycyjnie  11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta sprawowana w intencji tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Ojczyzny. Mszę świętą celebrował ks. prałat Jerzy Kalinka.

W uroczystościach związanych z 99.rocznicą odzyskania niepodległości udział wzięli między innymi asystent wicemarszałek Senatu Marii Koc- Michał Jaworski, w imieniu Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka- Jacek Woźniak, przedstawiciele służb mundurowych, władze gminy, radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy. 

Po mszy św. uczestnicy uroczystości zgromadzili się przed Urzędem Gminy, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej.

Wójt w swoim przemówieniu przypomniał historię odzyskania niepodległości w 1918r. Zwrócił szczególną uwagę na wspólne działania polskich elit oraz przywódców, ale także działanie całego narodu. Polska odzyskała niepodległość, dlatego podjęła o nie walkę, zbudowała wszystko co jest potrzebne do tego, żeby Państwo stworzyć. Przypomniał też losy ojczyzny w trakcie II wojny światowej, wielką rolę armii krajowej i żołnierzy wyklętych ,

a także duchowieństwa, w tym szczególnie papieża Jana Pawła II.

O oprawę oficjalnej części uroczystości zadbała orkiestra strażacka pod przewodnictwem kapelmistrza Ryszarda Szewczyka.

Po południu w szkole Podstawowej w Łąkach  odbyła się wieczornica patriotyczna. Delegacja na czele z wójtem, ks. proboszczem Jerzym Kalinką i dyrektorem szkoły Panią Marią Owczarczyk złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łąkach przedstawili część artystyczną przypominającą odzyskanie niepodległości i historię narodu polskiego na przełomie 99 lat. Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Uninie wykonali koncert pieśni patriotycznych. Ponadto gościnnie wystąpił zespół ludowy Górznianeczki, który wyśpiewał utwory polskich legionistów.

Na zakończenie wieczornicy podziękowanie przekazał Wójt Gminy  Waldemar Sabak jednocześnie przekazując szkołom wydanie książkowe o historii Polski.

W ramach świętowania Dnia Niepodległości w niedzielę 12 listopada na hali sportowej w Górznie odbył się turniej piłki nożnej pod patronatem Wójta Gminy Górzno.

W turnieju udział wzięło 13 drużyn. Aby wyłonić zwycięzców zostało rozegranych 28 meczy.

          Wyniki finału:

  • Zeller Plastik
  • Iskra Gózdek
  • FC Ursus

Turniej przebiegał w bardzo sportowej atmosferze.