Drukuj

20 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Górznie odbyła się przygotowana przez nauczycieli i Radę Rodziców pod okiem Anny Raciborskiej i Joanny Kućmy zabawa w plenerze czyli Rodzinny Piknik Ekologiczny. 

Wzięły w nim udział dzieci, rodzice oraz władze Samorządowe i zaproszeni goście. Organizatorzy chcieli w ten sposób połączyć dobrą zabawę z wiedzą ekologiczną, przypomnieć wszystkim o obowiązku opieki nad naszą Ziemią i jej darami, ponieważ największym zagrożeniem dla przyrody są nie tyle ludzie, co ludzka niewiedza i nieświadomość skutków działania.
Imprezę rozpoczęły występy dzieci ze szkoły w Górznie i Wólce Ostrożeńskiej, w trakcie których prezentowana była eko moda. Po części artystycznej był czas na inne atrakcje, wspólne zabawy, konkursy oraz niespodzianki. Na placu szkolnym i w ogrodzie na uczestników czekały stoiska: Malowanie twarzy, Rodzinne malowanie perełek przyrodniczych Górzna, tworzenie eko-ozdób, Bieg ekologiczny „Po liść”, Zielona Loteria fantowa, eko - gry i zabawy, stoisko z popcornem i watą cukrową. Za drobną opłatą można było nabyć torbę ekologiczną wyprodukowaną specjalnie na tą uroczystość oraz sadzonki roślin w większości przygotowane przez dzieci. Każdy uczestnik otrzymał również balonik, oczywiście w kolorze zielonym. O puste brzuszki zatroszczyła się kuchnia i świetlica szkolna serwując kiełbaski, frytki oraz gofry. Nie obyło się również bez kącika ze słodkościami, kawą i herbatą. Największą jednak atrakcją dla dzieci oprócz pokazu baniek mydlanych, dogoterapii i szczudlarza był przygotowany pokaz sprzętu strażackiego używanego w trakcie gaszenia pożarów lasów, ale największą radość sprawiła dzieciom kąpiel w pianie gaśniczej.. W trakcie trwania pikniku można było również zdać zalegające
w domach elektośmieci do przygotowanego na ten cel specjalnego kontenera.
Organizacja tak wielkiej imprezy nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Podziękowania kierowane są w szczególności do firm Interdruk, Eko-Lider, Recopol, Mościbrody, Mleczarni Garwolin, UTJ Wołoszko, Rejonowej Spółdzielni Rolniczo – Handlowej w Garwolinie, Nadleśnictwu Garwolin, Hurtowni „Janpol” sklepowi mięsnemu „Grawer oraz Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

 

Miła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom, można było nawet potańczyć zwłaszcza, że w trakcie całej imprezy przygrywała muzyka Dj Wiesia. Na zakończenie dnia odbył się Zielony Mecz w piłkę nożną, uczniowie kontra dorośli, w którym zwyciężyli oczywiście uczniowie.

 

                                                                      Anna Raciborska