W dniu 07.02.2018r w świetlicy wiejskiej w Wólce Ostrożeńskiej odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości zorganizowana przez MODR w Warszawie O/Siedlce.

W olimpiadzie udział wzięło ok. 50 pań – członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Górzno. Uczestniczki olimpiady rozwiązywały test zawierający 40 pytań, gdzie musiały wykazać się wiedzą z zakresu min., przedsiębiorczości na wsi, funduszy unijnych, turystyki wiejskiej, unowocześnienia gospodarstwa domowego.

W komisji zasiedli: Pani Henryka Borkowska z MODR w W-wie O/Siedlce, Pani Hanna Gaładyk- koordynator olimpiady z Terenowego Zespołu Doradczego w Garwolinie, Pani Grażyna Szewczyk Skarbnik Gminy oraz Pani Marlena Latuszek- pracownik urzędu gminy.

 

Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja wyłoniła laureatów:

I miejsce – Ewa Makulec z Samorządek kol.

II miejsce – Jadwiga Trzpil z Wólki Ostrożeńskiej

III miejsce – Bożena Kałaska z Samorządek kol.

Komisja przyznała także wyróżnienia.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd gminy, natomiast wszystkie uczestniczki olimpiady otrzymały drobne artykuły gospodarstwa domowego.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które pozwoliły  już niejednokrotnie poznać swoją gościnność i talenty kulinarne, także tym razem  nie zawiodły. Wszyscy zebrani zostali ugoszczeni smacznym poczęstunkiem.

Przygotowana została również  wystawa przepięknych rękodzieł.

Gminną olimpiadę uświetnił występ pań z Koła Gospodyń z Wólki Ostrożeńskiej.