W związku z porozumieniem podpisanym przez Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie i Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka w Urzędzie Gminy w Górznie uruchomiony został punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze.

Przeszkoleni pracownicy urzędu udzielą informacji i pomogą przygotować wniosek o dofinansowanie pod kątem spełnienia wymagań określonych w Programie. To działanie ma na celu pomoc mieszkańcom w przystąpieniu do Programu i aplikowaniu o środki na termomodernizację budynków mieszkalnych oraz wymianę źródła ciepła.

Czyste Powietrze to rządowy program priorytetowy, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. W ramach Programu Czyste Powietrze oferowane jest dofinansowanie na termomodernizację budynku jednorodzinnego oraz wymianę starych niespełniających norm źródeł ciepła. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

 

Punkt konsultacyjny Programu "Czyste Powietrze" znajduje się w pokojach nr 3 i 15 tel. 25 681 22 54 wew. 38 i 42 czynny w godzinach pracy Urzędu.

 

Szczegółowe informacje o programie znajdą Państwo w poniższym linku :

 

www.wfosigw.pl ˃ Portal beneficjenta