26072012 43„Wakacje na wesoło, bezpiecznie i zdrowo’ – to  hasło tegorocznego wakacyjnego ogniska, zorganizowanego dla dzieci już po raz dwudziesty przez gminną bibliotekę, przy współpracy przedstawicieli Urzędu Gminy, szkoły podstawowej, gimnazjum, Ośrodka Prewencji Policji w Górznie i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Górznie.

W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciele policji i gminnych instytucji zaangażowanych w przygotowanie imprezy a także dziennikarze lokalnych mediów.

Na wstępie dzieci wysłuchały pogadanki o zdrowiu i rozwiązywały zagadki z nim związane. Następnie prelekcję na temat bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku poprowadził aspirant Marek Osiński - asystent Zespołu ds. Nieletnich i patologii Komendy Policji Powiatowej w Garwolinie.

Dzięki obecności funkcjonariuszy KPP dzieci mogły porozmawiać z policjantami, wsiąść do radiowozu, czy zobaczyć z bliska prawdziwą broń. Wielkim zainteresowaniem cieszył się występ klauna Maćka, który ponad godzinę wspaniale zabawiał dzieci.

 

Podobnie, jak w latach poprzednich biblioteka nagrodziła drobnymi upominkami i dyplomami najaktywniejszych czytelników biblioteki. Najwytrwalsi uczestnicy wakacyjnego spotkania aktywnie brali udział w różnorodnych konkurencjach, które wymagały drużynowej współpracy, sprawności i zaangażowania. Dodatkową atrakcją w czasie imprezy była możliwość skorzystania z malowania twarzy.

W tym roku wakacyjne ognisko zgromadziło ponad setkę dzieci, dla których przygotowano napoje, słodycze i kiełbaski z grilla. Poczęstunek dla uczestników wakacyjnego spotkania współfinansował Wójt Gminy Górzno, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa w Garwolinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Górznie. Gorącymi kiełbaskami z grilla uczestnicy mogli cieszyć się dzięki niezastąpionej pomocy Przewodniczącego Rady Gminy w Górznie i pozostałych osób zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy.