Drukuj

W dniach 1- 3 października 2019r.w Olsztynie odbyła się konferencja „Zainspiruj się dziedzictwem” realizowana przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą w partnerstwie z Mazowiecką Izbą Rolniczą, Podlaską Izbą Rolniczą oraz Pomorską Izbą Rolniczą. To one dbają, aby na wsiach tradycja nie zginęła. I to z sukcesem, bo gospodyń zrzeszających się w kołach jest coraz więcej.

Przedstawicielki ponad 30 kół gospodyń wiejskich z niemal wszystkich województw wzięły udział w trzydniowej konferencji „Zainspiruj się dziedzictwem” organizowanej przez warmińsko-mazurską izbę rolniczą.

Jako jedyne z powiatu garwolińskiego panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górznie „GÓRZNIANECZKI” wzięły udział w konferencji i zajęły I Miejsce w kategorii „Skarby w słoiku” za przygotowanie przetworów pt. „Mięso – Smak Babuni” .

Projekt, składał się z konferencji, konkursu oraz wyjazdu studyjnego, umożliwił eksponowanie dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych społeczności, co przyczynia się do jego zachowania i wypromowania, z drugiej strony przyczynia się do: zwiększenia udziału lokalnych społeczności w organizowaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, rozwoju współpracy regionalnej i budowania relacji partnerskich, wspierania rozwoju przedsiębiorczości.