Drukuj

7 teledysków, 7 zespołów ludowych, 7 przepięknych ludowych pieśni, mnóstwo zaangażowanych osób i jeden projekt "Podlaskie muzykowanie 2019" w ramach programu EtnoPolska2019.

W tym roku 7 zespołów wybranych komisyjnie miało okazję uczestniczyć w niesamowitym projekcie. Polegał on na realizacji zadania, którym było stworzenie teledysków dla zespołów ludowych, ale nie tylko. Miał on również na celu wypromowanie Podlasia, jako regionu bardzo różnorodnego etnicznie i kulturowo. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę społeczności lokalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe Podlasia.


Projekt rozpoczął się od wyłonienia 7 zespołów przez komisję w składzie:
1. Maria Koc – etnolog,
2. ks. Andrzej Sochal – przedstawiciel regionu podlaskiego,
3. Radosław Labahua – muzyk.


Następnie zespoły te uczestniczyły w nagraniu teledysków. Zadanie to wykonała profesjonalna ekipa telewizyjna.  Przy okazji ich pracy stworzono fotorelację z nagrań.

Podczas trwania projektu powstały teksty o wybranych zespołach, o historii ich powstania, członkach, a także teksty o regionie. Poza tym nagrane zostały wywiady.

 

Wszelkie informacje, teledyski, teksty, a także wywiady i wiele innych znajdą Państwo na stronie internetowej ludowanuta.pl. Zachęcamy również do odwiedzania Instagrama:  ludowa_nuta, a także kanału na Youtube: Ludowa nuta - EtnoPolska

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.