Drukuj

6 września 2020 r. w Kościele pw. Św. Rodziny w Uninie odbyła się Msza Św. w intencji poległych w walce za Ojczyznę w 1939 r. oraz w podziękowaniu za trud rolników i tegoroczne plony. Mszę sprawował ks. Andrzej Siedlanowski – proboszcz Parafii. Udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich – Uninianki z Unina oraz Goździczanki z Goździka, które przygotowały piękne dożynkowe wieńce oraz zaprezentowały plony tegorocznych żniw. W nawiązaniu do tradycji dożynkowej, po zakończeniu Mszy miało miejsce symboliczne dzielenie chlebem.

Po Mszy Św. delegacje udały się do lasu, gdzie złożyły kwiaty pod pomnikami polskich żołnierzy i żołnierzy Armii Krajowej poległych w walce z wojskami niemieckimi w 1939 r. Kwiaty złożyli - w imieniu samorządu Gminy Górzno: Katarzyna Ochnik Sekretarz Gminy Górzno, Robert Ochnio wiceprzewodniczący Rady Gminy Górzno, Monika Ochnio radna powiatu garwolińskiego, radni Marek Gałązka oraz Piotr Brych, Maria Walicka dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uninie, w imieniu kombatantów: Henryk Góźdź, w imieniu społeczności wsi Unin i Goździk: ks. Andrzej Siedlanowski, Anna Mikulska oraz Piotr Kucharski. Znicze zapaliły Halina Teperek oraz Magdalena Kucharska.

Uroczystości patriotyczno-religijne w lesie unińskim, które są tradycją kontynuowaną od ponad dwudziestu lat, w tym roku miały bardzo symboliczny charakter.

Zdjęcia: Wioleta Zając Twój Głos Garwolin