Premiera Mateusza Morawieckiego powitali staropolskim obyczajem tj. chlebem i solą senator RP Maria Koc, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak oraz W dniu 7 lipca 2021 r. w hali sportowej w Górznie odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami powiatu garwolińskiego promujące program społeczno – gospodarczy „Polski Ład”. Premier odwiedził gminę na zaproszenie senator RP Marii Koc i starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego. Na spotkanie przybyło około 450 osób.dyrektor PSP w Górznie.

Podczas wizyty Prezes Rady Ministrów zaprezentował szereg pozytywnych zmian jakie czekają Polaków po wprowadzeniu programu „Polski Ład.” Program ten to plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostały propozycje z wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Plan, który przewiduje działania i inwestycje min. na zdrowie, rodzinę czy energetykę.

W swoim przemówieniu Mateusz Morawiecki odniósł się min. do planów wspierania rolnictwa. Mówił o szansach rozwojowych dla terenów wiejskich i małych miast, o polepszeniu standardów życia obywateli, stworzeniu nowych miejsc pracy.

Premier podkreślił także troskę rządu o drogi. Obok Górzna przebiega dwupasmowa droga szybkiego ruchu z Warszawy do Lublina. Dlatego z jednym z priorytetów rządu jest rozbudowa dróg autostradowych, które docierałyby do miast powiatowych. Morawiecki podkreślił, że właśnie do takich miejsc jak Górzno w powiecie garwolińskim można przyciągnąć inwestorów.

Realizowane inwestycje lokalne mają służyć mieszkańcom do lepszego życia tu, w powiecie garwolińskim, a „wspólnym mianownikiem tego wszystkiego, całego Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej, także w Garwolinie, także w miejscowościach całego powiatu garwolińskiego”- mówił Morawiecki.

Podkreślił, że to wszystko co znajduje się w „Polskim Ładzie” jest dla rządzących drogowskazem do dalszego usprawnienia Rzeczypospolitej.

Premier odwiedził towarzyszące spotkaniu stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu garwolińskiego z lokalnymi wyrobami, rękodziełem, wyszywankami. Każde z kół przygotowało też własne wyroby gastronomiczne, napoje i ciasta.

Ponadto w spotkaniu udział wzięli min. parlamentarzyści Pan Krzysztof Tchórzewski, Pan Henryk Kowalczyk, Pan Maciej Górski, wicewojewoda mazowiecki Pan Sylwester Dąbrowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Pani Anna Kaszuba, radny sejmiku wojewódzkiego Pan Krzysztof Żochowski, dyrektor OR Krus w Warszawie Pani Joanna Bala, z-ca kierownika Krus Pan Michał Jaworski, burmistrzowie, wójtowie oraz radni z terenu powiatu garwolińskiego.

Na pamiątkę wizyty w Górznie premier otrzymał obraz zabytkowego miejscowego spichlerza.