Dzień Górzna, który odbył się w niedzielę 30 czerwca 2013 r., zorganizowało po raz trzeci Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek we współpracy z Restauracją weselną "Galaktyka". Festyn jak co roku zgromadził rzesze mieszkańców Gminy Górzno oraz okolicznych miejscowości. Na uczestników czekało wiele atrakcji oraz cenne nagrody do wygrania w loterii oraz konkursach.

      Tradycyjnie "Dzień Górzna" rozpoczął się biegiem o Puchar Wójta Gminy Górzno, w którym wystartowało 31 biegaczy i biegaczek tj. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz dorośli.

Wyniki biegu:

Szkoła Podstawowa dziewczeta:

1. Kowalczyk Julia - SP Górzno

2. Latuszek Joanna - SP Unin

Szkoła Podstawowa chłopcy:

1. Gora Tomasz - SP Ruda Talubska

2. Czajka Sebastian - SP Górzno

3. Wiącek Aleksander - SP Kołbiel

Gimnazjum dziewczęta:

1. Latuszek Katarzyna - Gim. Unin

2. Zając Katarzyna - Gim. Górzno

3. Ptasińska Kamila - Gim Górzno

Gimnazjum chłopcy:

1. Ziomek Kacper - Gim. Powiatowe Garwolin

2. Malinowski Damian - Gim. Górzno

3. Kalinowski Konrad - Gim. Górzno

Dorośli kobiety:

1. Zboina Agata - Dudka

2. Talarek Joanna - Górzno

3. Latuszek Agnieszka - Unin

Dorośli mężczyźni:

1. Bieńko Tomasz - Sokół

2. Lis Michał - Reducin

3. Zając Łukasz - Dudka

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika biegu otrzymał Gałkowski Kamil ze SP w Górznie.

       Po raz kolejny odbyły się także Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej. Mistrzami zostali piłkarze z Górzna, II miejsce zajęła drużyna z Goździka, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze z Chęcin. Najlepszym strzelcem okazał się Mikołaj Gola, natomiast tytuł najlepszego bramkarza trafił do Huberta Gałkowskiego.

     Około godz. 16.30 odbyły się zawody siłowo-sprawnościowe sołectw. Pomimo, że udział wzięły tylko dwie drużyny zmagania cieszyły się dużą oglądalnością. Przedstawiciele sołectw Górzno oraz Samorządki zmierzyły się w nastepujących dyscyplinach: bieg w worku, rzut kaloszem, picie mleka ze słomki, przeciąganie liny, celowanie ziemniakami w wiadro z wodą itd. Walka była do ostatniej chwili wyrównana, zwycięzcami zostali mieszkańcy Górzna.