XXXIV Sesja Rady Gminy w Górznie, która odbyła się 18 września 2013 r. była okazją do uroczystego podziękowania mieszkańcom naszej gminy, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu oraz pracy wyróżnili się, promując Gminę Górzno. Na sesję zostały zaproszone mieszkanki wsi Chęciny, które reprezentowały naszą Gminę podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego w Miętnem. Paniom w pięknych strojach podziękowali wójt Waldemar Sabak oraz przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Skwarek. Ponadto młody rolnik z naszej gminy Michał Szpicki z miejscowości Piaski otrzymał pamiątkową statuetkę za osiągnięcia w rolnictwie.

Podczas XX Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach Michał Szpicki zaprezentował na IX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych piękną krowę.

       Na sesję został zaproszony także Michał Rusak z miejscowości Samorządki Kolonia, który podczas XX Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach zdobył tytuł Mistrza Agroligi 2013 w kategorii Firma siedleckiego oddziału MODR.