Tegoroczny festyn charytatywny „Podaruj dzieciom radość”, który odbył się w niedzielę 18 maja, zakończył się niebywałym sukcesem. Udało się zebrać ponad 77.000 złotych na pomoc w leczeniu i rehabilitacji siedmiorga dzieci z terenu Gminy Górzno: Sebastiana Lisa, Amelki Zalech, Bartka Paproty, Kacpra Pałyski, Sylwii Paziewskiej, Karolinki Kot i Wojtka Muchy. Niewątpliwie wspaniała pogoda, szczytny cel, super atrakcje, pyszne jedzenie – wszystko to przyciągnęło niezliczone rzesze mieszkańców Gminy Górzno i powiatu garwolińskiego.

            Festyn rozpoczął się o godz. 13.30 na placu szkolnym. Już wcześniej od godz. 9.30 miłośnicy piłki nożnej mogli obserwować rywalizację 12 drużyn zgłoszonym do rozgrywek. O godz. 14.00 odbył się występ szkoły tańca Street Dance Studio z Garwolina, po którym zaprezentowały się dziewczęta z zespołu tanecznego No Name z Garwolina. Oba piękne występy zdobyły uznanie publiczności i zostały nagrodzone dużymi brawami. Grupa Kawashi z Siedlec dała widowiskowy pokaz akrobatyki, breakdance oraz ekstremalnych sztuk walki. Tak jak w zeszłym roku, Górzno odwiedził kabaret Świerszczychrząszcz, z którym uczestnicy festynu mieli okazję do poprawienia sobie humoru.

            Wiele przybyłych na festyn osób z niecierpliwością czekało na występ finalisty poprzedniej edycji „The Voice of Poland Ernesta Staniaszka, z zespołem. Przed koncertem Ernesta, jak też po jego zakończeniu miała miejsce pierwsza oraz druga licytacja, a także losowanie nagród w loterii. Atrakcyjne przedmioty oraz usługi będące w licytacji przyczyniły się do uzyskania imponujących kwot. Wśród najgoręcej licytowanych przedmiotów i usług znalazły się: usługa wykonania elewacji, ufundowana przez firmę Poldom (11 tys. zł), koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem (2 tys. 300 zł), plastron startowy Kamila Stocha z autografem (1010 zł), koszulka meczowa Legii z autografami zawodników (800 zł), piłka i proporzec Legii (700zł) oraz usługa hydrauliczna, ufundowana przez Przemysława Grzyba (510 zł). Podczas festynu wylicytowano także wiele innych gadżetów gwiazd, w tym płyty i koszulki z autografami. Podobnie, liczne, kosztowne nagrody w loterii fantowej (takie jak 48- calowy telewizor, tablet, rower) wzbudziły ogromne zainteresowanie kupnem losów. Wszystkie uzyskane w ten sposób pieniądze wsparły cel festynu.

          Na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru zespół Piękni i młodzi, która porwała publiczność do wspólnej zabawy.

Organizatorem festynu była Parafia pw. Jana Chrzciciela w Górznie oraz Urząd Gminy w Górznie.