11 listopada to dla wszystkich Polaków szczególne święto. 96 lat temu, po blisko 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Także w Gminie Górzno odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 10.00 w Kościele parafialnym została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny sprawowana przez proboszcza ks. prałata Jerzego Kalinkę. Przed rozpoczęciem Mszy zebrani mogli zobaczyć i wysłuchać prezentacji związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, przygotowanej przez Panią Annę Raciborską.

 

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości zgromadzili się przed Urzędem Gminy, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Wójt w przemówieniu nawiązał do pamięci o wielkich patriotach, którzy walczyli o wolność Polski: marszałku Józefie Piłsudskim, Ignacym Paderewskim, Romanie Dmowskim, gen. Józefie Hallerze. Podziękował zebranym za przybycie, za to świadectwo patriotyzmu i naszego przywiązania do historii.

O godz. 16.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach odbyła się wieczornica patriotyczna w wykonaniu uczniów szkoły.