Tegorocznymi zwycięzcami powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym została Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkach oraz Publiczne Gimnazjum w Górznie.

Turniej, w którym wzięło udział 150 reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów w powiecie garwolińskim rozegrano w dniach 17-18.04 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pilawie. Zawodnicy rozwiązywali test, a przedstawiciele sześciu najlepszych szkół toczyli boje na rowerowym torze przeszkód.

Końcowa klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych przedstawiała się następująco:

1. SP w Łąkach w gm. Górzno w składzie Tomasz Błażejczyk, Krzysztof Sionek, Mateusz Mika,
  2. SP Górzno / Bartek Dybcio, Marcin Władziński, Sebastian Talarek/,
  3. SP Nr 5 Garwolin / Piotr Domański, Wojciech Jonczak, Damian Papiernik/.

W kategorii gimnazjów:

1. PG Górzno / Kamil Rybicki, Damian Garbula, Bartosz Ostolski/,
  2. PG Trojanów / Marta Majek, Piotr Majek, Michał Majek/,
  3. PG Nr 5 w Garwolinie / Maciej Mikulski, Bartosz Kondej, Alan Ptach/.

Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Garwolinie, WORD w Siedlcach, Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz Miejsko-Powiatowy Zespół ds. BRD.

W eliminacjach do etapu wojewódzkiego konkursu BRD, które odbyły się 8 maja 2012 r. w Siedlcach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkach zajęła II miejsce w kat. szkół podstawowych. II miejsce zajęło też Publiczne Gimnazjum w Górznie w kat. gimnazjum.

Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu BRD, który odbył się 16 maja 2012 r. w Warszawie: zarówno PSP w Łąkach, jak też Publiczne Gimnazjum w Górznie zajęły VI miejsce.