W dniu 2 grudnia 2016r. na obiektach sportowych w Zespole Szkół w Sobolewie zostały rozegrane zawody finałowe mini piłki ręcznej chłopców ze szkół podstawowych powiatu garwolińskiego. Do finału awansowały drużyny z Michałówki, Pilawy, Sobolewa i Górzna.

W meczach półfinałowych padły następujące wyniki:

SP Sobolew – SP Michałówka 5-9,

SP Pilawa – SP Górzna 8 - 9.

W meczu o trzecie miejsce uczniowie z Pilawy pokonali swoich rówieśników z Sobolewa 9 – 6. W meczu o I miejsce piłkarze ręczni z Michałówki od początku wypracowali sobie kilku bramkową przewagę, po pierwszej połowie prowadzili 9-4. Na początku drugiej połowy strzelili 10 bramkę i gdy wydawało się, że już znamy mistrza powiatu, Dawid Domarecki, najskuteczniejszy zawodnik piłkarzy ręcznych z Górzna strzelając kolejno dwa gole poderwał swój zespół do walki. Uczniowie z Górzna uwierzyli, że mecz się jeszcze nie zakończył, grając bardzo ambitnie w obronie i skutecznie w ataku na 50 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadzili do remisu. Dogrywka ułożyła się po myśli uczniów z Górzna, po 5 minutach prowadzili 14-11, i gdy wydawało się że jest już „po meczu” zawodnicy z Michałówki zdobyli kolejno dwa gole, doprowadzając do wyniku 13-14. Ostatecznie  w meczu o I miejsce piłkarze ręczni z Górzna pokonali kolegów z Michałówki 14-13.

Drużynę chłopców ze Szkoły Podstawowej w Górznie reprezentowali uczniowie: Bajera Albert, Domarecki Dawid, Frelik Rafał, Lis Bartosz, Krzyśpiak Mateusz, Matryba Kacper, Paprota Paweł, Rękawek Kacper, Talarek Oskar, Tobiasz Marcin, Władziński Karol, Zając Szymon. Warto podkreślić, iż najmłodszym reprezentantem szkoły na zawodach był Marcin Tobiasz, a najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu został Dawid Domarecki.