Drukuj

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i prezentacji swoich rocznych dokonań. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jóźwickiego w Górznie zorganizowała kolejny już Piknik Rodzinny, którego hasło brzmiało „Zdrowo i ekologicznie”. Był on zwieńczeniem działań realizowanych w trakcie całego roku szkolnego, ale przede wszystkim miał uzmysłowić uczestnikom ich wpływ na stan środowiska przyrodniczego oraz własnego zdrowia.

   Piknik rozpoczął się barwnym korowodem ulicami Górna odwołującym się kolorów segregacji, w trakcie którego dzieci swoimi okrzykami zachęcały mieszkańców do ekologicznego i zdrowego życia. Pogoda sprzyjała, słońce grzało, a wiatr chłodził rozweselone twarze wszystkich uczestników pochodu.

  Główna część Pikniku odbyła się na terenie szkoły. W sali gimnastycznej, p. dyr. M. Szczęśniak przywitała wszystkich przybyłych gości rozpoczynając część artystyczną  w wykonaniu dzieci czyli przedstawienie ekologiczne. Szczególne wrażenie na publiczności wywołały sekwencje baletowe, którymi przeplatany był program. Całość występu dopełniała piękna scenografia i kostiumy młodych aktorów. Niesamowitym aplauzem cieszył się pokaz mody ekologicznej, której kreatorami i modelami byli uczniowie.

   W tym dniu każdy, zarówno dziecko jak i dorosły mógł znaleźć coś dla siebie. Chociażby, można było wziąć udział w teleturnieju „Kocham Cię Eko – Polsko”, a na placu przed szkołą i w parku licznych grach gdzie plansze stanowiło boisko, a pionki przerastały niejednego uczestnika. Można było poćwiczyć pamięć w trakcie układania ekologicznych puzzli, czy eko – memory.  Dużą atrakcją cieszyło się stanowisko Nadleśnictwa i firmy Eko Lider, gdzie oprócz zabawy uczniowie i ich rodzice pogłębiali swoją wiedzę o przyrodzie, a bieg ekologiczny do pomników przyrody na terenie Górna to konkurencja sportowa, która przyciągnęła rzeszę uczestników. Do tych wszystkich edukacyjnych atrakcji dorzucono jeszcze inne, skierowane na najmłodsze dzieci, a mianowicie występy clownów, zabawy z animatorami oraz malowanie twarzy i wykonywanie wyszukanych, modnych fryzur.

   W trakcie Pikniku został rozstrzygnięty konkurs na „Ekologiczne zwierzątko”. W pracach konkursowych było widać kreatywność i zdolności artystyczne dzieci i ich kochanych rodziców.

Nie zabrakło również miejsca na wystawę fotograficzną zatytułowaną „Nasza duma – nasz wstyd” dokumentującą piękne, czyste tereny naszej miejscowości, czyli naszą dumę oraz dzikie wysypiska w lasach.

   Uczniowie szkoły pokazali, że pięknie potrafią się bawić, a nauczyciele i rodzice jak im tę zabawę uatrakcyjniać.
W między czasie wszyscy mogli raczyć się zdrowymi muffinkami przygotowanymi przez chętnych uczniów popijając sok malinowy.

   Z pewnością wszyscy, którzy w tym dniu przyszli do szkoły odczuwali radość i satysfakcję nie tylko z mile spędzonych chwil, ale przede wszystkim ze zdobytej nowej, czy poszerzonej wiedzy i  kultury ekologicznej.

 Pozostało jeszcze tylko podziękować wszystkim współorganizatorom, Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom.
Już dziś szkoła zaprasza na kolejne święto rodziny za rok. Zatem do zobaczenia.