IMG 178112 czerwca 2012 r. w Publicznym Przedszkolu w Górznie z siedzibą w Reducinie odbyła się przepiękna uroczystość pn. „Dzień Rodziny”, połączona z otwarciem Ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Pogoda dopisała, co sprawiło, że zarówno dzieci, jak też rodzice bawili się wspaniale.

 

W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Waldemar Sabak, Sekretarz Gminy Jadwiga Mucha, Skarbnik Gminy Grażyna Szewczyk, Inspektor ds. inwestycji i dróg oraz funduszy strukturalnych UG Piotr Zając, Nadleśniczy Nadleśnictwa Garwolin Jan Karwowski, Prezes Oddziału TPD Górzno Łucja Szewczyk.

Na wstępie Pani Maria Szczęśniak - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górznie powitała dzieci, rodziców oraz zgomadzonych gości. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia Ścieżki edukacyjno-przyrodniczej przy Publicznym Przedszkolu w Reducinie. Inwestycję tę zrealizowała Gmina Górzno, przy wsparciu finansowym WFOŚiGW w Warszawie. O przecięcie wstęgi zostali poproszeni Wójt Gminy W. Sabak, Nadleśniczy Jan Karwowski oraz członek Rady Rodziców. Posadzono również pamiątkowy dąb.

Kolejnym punktem uroczystości były występy przedszkolaków oraz rodziców. Przedstawienie pt. "Kopciuszek" w wykonaniu rodziców wzbudziło wiele radości i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

A to dopiero początek atrakcji, które zostały zorganizowane przez rodziców i nauczycieli przedszkola dla naszych najmłodszych. Duże emocje wzbudził przyjazd radiowozu oraz motorów policyjnych, a także wozów strażackich. Każde dziecko choć przez chwilę chciało usiąść w wozie i poczuć się strażakiem. Poza tym dzieci mogły wyszaleć się na trampolinie czy dmuchanym zamku, wziąć udział w konkursie, namalować rysunek. Wspólna zabawa dzieci, rodziców i nauczycieli tańczących "kaczuszki" czy "jedzie pociąg z daleka..." z całą pewnością była niezapomnianym przeżyciem.